.: Úvod :. .: Vorvani :. .: Tvorba :. .: Archiv :. .: Celoročka :. .: Ke stažení :. .: Účast :. .: Kronika :. .: Diskuze :.
Celoročka 2013

Klikni pro zvětšení obrázku

Úkoly profesora Browna:

Profesor Emmet Brown provádí neustále nějaké šílené pokusy. Pokud mu chcete pomáhat, musí si vás prověřit, jak jste šikovní a jestli mu při prvním dni v laboratoři neporozbíjíte všechny baňky a křehké přístroje.

Proto vám každé dva měsíce zadá několik úkolů, které prověří vaši zručnost, originalitu, chuť se dozvídat nové věci a pracovat na sobě.

Hodnocení:

Na nástěnce visí plakát, který vidíte nahoře, a ten je při letošní celoročce klíčový. Podle něj na první pohled poznáte, jak na tom která družina či člen je - na plakát se totiž budou lepit samolepky profesroa Browna, Martyho nebo Biffa.

Význam nálepek je následující:

Profesor: hodnocení celoročky a úkolů profesora Browna. Družina, která má více nálepek s profesorem, je momentálně ve vedení.

Marty: nálepky s Martym jsou za dobré chování. Udělují si je členové sami navzájem. Na konci každé akce se mezi sebou shodnou, kdo by měl ten den samolepku s Martym dostat.

Biff: udělují se jen výjimečně, a to za špatné chování.

Co je důležité, plněním úkolů nepomůžete jen sobě, ale také družině. Za každé 4 úkoly, které splníte, získáte pro družinu 1 bod (samolepku prof. Browna). Což je dost, když uvážíte, že za etapu budete většinou dostávat 3-5 bodů. Každý, kdo splní 4 úkoly, dostane do svého osobního pole na plakátu nálepku profesora, takže je na první pohled vidět, kdo se snaží a jak kdo družině pomáhá.

Logicky tedy z toho vyplývá, že pokud jedna družina bude horší v etapách, může to dohnat na tom, že se její členové budou snažit plnit profesorovy úkoly.

Úkoly na období 14. únor - 14. duben

Jak plnit úkoly? Můžete je plnit v libovolném pořadí. Jsou dobrovolné, můžete splnit 4, ale také všechny. Úkoly je možné plnit vždy jen po dané období (teď říjen a listopad). Jakmile skončí listopad, budou úkoly nové a ty stávající už nebude možno plnit (výjimkou jsou dlouhodobé úkoly, jako napři. úkol 2).

1. Vypěstuji ze semínka rostlinu (pokojovou, zahradní, strom) a tři měsíce sleduji a zaznamenávám její vývoj.

2. Najdu a zapíšu si deset vtipů, které se týkají každý jiného předsudku, s tím, že u každého pojmenuji předsudek, kterého se vtip týká.

3. Zjistím a zapíšu si, co všechno z věcí, které během jednoho dne použiji (oblečení, psací potřeby, nábytek, elektronika…), je vyrobeno z ropy.

4. Alespoň hodinu budu nerušeně pozorovat dění ve svém okolí (např. na nádraží, na náměstí, v obchodním centru…) a o svém pozorování si průběžně udělám zápisky. Ty potom využiji při vyprávění o své zkušenosti.

5. Složím tři origami (japonské skládačky z papíru).

6. Každý den po dobu dvou týdnů ujdu pěšky alespoň čtyři kilometry, napíšu si, kam jsem šel.

7. Zjistím a zaznamenám si, kde ve světě pomáhá naše armáda a co přesně tam dělá.

8. Podle mapy naplánuji celodenní výpravu pro družinu nebo oddíl, popíšu trasu a podle mapy určím délku a náročnost cesty.